Zespół

Edyta Andrusiewicz – Kierownik Kliniki, Lekarz Dentysta

Jestem absolwentką wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W czasie studiów byłam członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oraz European Association of Dental Students. Odbywałam praktyki w zarówno w Poznaniu jak i we Wrocławiu, m.in. w Poliklinice Szpitala Wojskowego we Wrocławiu w gabinecie chirurgii stomatologicznej. Po ukończeniu studiów w 2008r. podjęłam staż zawodowy w prywatnej klinice we Wrocławiu specjalizującej się w leczeniu dzieci. Od tego czasu leczenie dzieci stało się obok chirurgii moim zawodowym celem i pasją. Po ukończeniu stażu pracowałam w Klinice Stomatologii Estetycznej, gdzie podniosłam swą wiedzę i kwalifikacje w realizowaniu marzeń pacjentów o nie tylko zdrowym ale również i pięknym uśmiechu. Stale leczyłam też małych pacjentów, dlatego zainicjowałam tam metodę leczenia dzieci bez strachu i bólu w podtlenku azotu (gaz rozweselający). Jestem zwolenniczką atraumatycznego leczenia dzieci, dlatego dokładam wszelkich starań, aby wizyta u dentysty nie wywoływała u nich negatywnych skojarzeń. Opracowałam własną „drogę postępowania” z małym pacjentem, taką, aby bez traumy na przyszłość osiągnąć efekt ­ całkowite wylecznie. Poczynając od profesjonalnych, dostosowanych do wieku i rozwoju emocjonalnego dziecka wizyt adaptacyjnych, poprzez zabiegi w premedykacji farmakologicznej znoszące strach i lęk do leczenia dzieci w narkozie, kiedy jest taka konieczność i wcześniej wymienione metody okażą się nieskuteczne. Wykonuję zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii a także medycyny estetycznej ­ korekta zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Jestem zwolenniczką stomatologii minimalnie inwazyjnej, posiadam wiedzę i doświadczenie w uzupełnianiu braków zębowych bez szkody i ingerencji w zęby sąsiednie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje oraz wzbogacam wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Przyjmuję również pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie mama dwóch chłopców Alexandra i Juliana, zainteresowania – sporty zimowe, pływanie, podróże.

Marta Ryfa – Lekarz Dentysta

Absolwentka wydziału lekarsko-stomatologicznego UM we Wrocławiu. Swoją wiedzę i umiejętności rozwijała podczas rocznych studiów we Włoszech na Universita’ degli Studi di Perugia oraz 3-miesięcznego stażu w gabinecie stomatologii estetycznej i laseroterapii -Centro Laser Denatle – Studio Dentistico Dott.Giulia Milia w Cagliari. Zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych kładąc nacisk na odpowiednią higienę. Szczególną radość przynosi Pani Doktor praca z małymi pacjentami- ich zadowolenie i zdrowy uśmiech to dla niej największa satysfakcja. Zainteresowania – wycieczki rowerowe i podróże.

Justyna Wdowiak – Lekarz Dentysta

Ukończyła Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na wydziale lekarskim z oddziałem lekarsko-dentystycznym w Zabrzu. W czasie studiów należała do Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, uczestniczyła w licznych szkoleniach i konferencjach, organizowanych m.in. przez to Stowarzyszenie . Została również nagrodzona stypendium Rektora dla najlepszych studentów. Staż podyplomowy odbyła w gabinecie stomatologicznym we Wrocławiu, gdzie rozwijała swoje zainteresowania z zakresu chirurgii stomatologicznej i protetyki Dziś należy do Polskiej Akademii Stomatologii Dziecięcej, gdzie nieustannie podnosi swoją wiedzę z zakresu pedodoncji. W naszej klinice do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie stara się jak najlepiej pomagać i leczyć małych i dorosłych pacjentów. Prywatnie lubi słuchać muzyki klasycznej, jeździć na nartach oraz biegać.

Lucyna Putyło – Lekarz Ortodonta

Absolwentka Oddziału Stomatologii AM we Wrocławiu.
Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w szkolnym gabinecie stomatologicznym i min. to było inspiracją do rozwoju i nabywania nowych umiejętności w kierunku ortodoncji.
Specjalizację z ortodoncji odbywała w latach 1995-2000 dzięki której uzyskała niezbędną wiedzę i praktyki leczenia wad zgryzu.
W trakcie nauki zawodu jak i po uzyskaniu uprawnień lekarza ortodonty odbyła szereg szkoleń i kursów podnosząc swoje kwalifikacje.
Od 2000 r po uzyskaniu tytułu Lekarza Specjalisty Pani Doktor zajmuje się wyłącznie leczeniem ortodontycznym. Przez blisko 17 lat zdobyła szerokie doświadczenie
tak ważne w prawidłowym postawieniu diagnozy, zaplanowaniu leczenia i doborze aparatu ortodontycznego.
Prenumeruje specjalistyczne czasopisma i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

„Bardzo istotne są dla mnie problemy i oczekiwania z powodu których pacjent zdecydował się odwiedzić gabinet ortodontyczny.
Staram się aby w miarę przystępny sposób przekazać informacje o występujących problemach i sposobach ich rozwiązania.
Uważam ,że pacjent powinien się z nimi zapoznać aby świadomie mógł wyrazić zgodę na leczenie ortodontyczne.” – mówi Pani Doktor.
Zwykle proponuje najlepsze rozwiązania ale potrafi też przekazać pacjentowi informacje i odpowiednio zastosować leczenie alternatywne (mniejsze koszty ,kompromisy).

Paweł Poniatowski – Lekarz Dentysta, Chirurg Stomatologiczny

Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2009. Odbywa specjalizację w trybie rezydenckim z Chirurgii Szczękowo – Twarzowej na oddziale klinicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Członek „European Association of Cranio Maxillofacial Surgery”. Członek CMF AO Fundation. W gabinetach stomatologicznych zajmuje się chirurgią stomatologiczną i implantologią. Główne zainteresowania zawodowe to implantologia, traumatologia części twarzowej czaszki oraz regeneracja kostna wyrostka zębodołowego szczęk. Zajmuję się również planowaniem i wykonywaniem zabiegów wykorzystując szablony implantologiczne wykorzystując technologię 3D.
www.pawelponiatowski.com

Dorota Mierzwa – Lekarz Chirurg Stomatologiczny

W 1997 roku ukończyła Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Od 1999 roku pracuje w Katedrze i Zakładzie Chirurgii Stomatologicznej WLS Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu na stanowisku asystent pracownik dydaktyczno-naukowy.
Oferuje szeroki zakres usług w obrębie chirurgii stomatologicznej, będącej częścią całości w każdym aspekcie stomatologii: ekstrakcyjnej, perodontologicznej, przedprotetycznej, ortodontycznej, implantologicznej. Zajmuje się chirurgią regeneracyjną i plastyczną w obrębie jamy ustnej tkanek miękkich i twardych wyrostka zębodołowego oraz chirurgią estetyczną w obrębie twarzoczaszki, wykonując zabiegi z zakresu zastosowania wypełniaczy (kwasu hialuronowego) i toksyny botulinowej typu A.
W 2004 obroniła pracę doktorską dotyczącą leczenia ubytków kostnych w przestrzeniach międzykorzeniowych zębów. Jest autorką licznych publikacji badawczych oraz wystąpień na krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych, za które uzyskała wyróżnienia i nagrody.
Uczestniczy w wielu prestiżowych kursach w kraju i za granicą.
Do każdego pacjenta podchodzi indywidualnie, a planując zabiegi chirurgiczne stosuje najnowsze interdyscyplinarne rozwiązania stomatologiczne.
Prywatne zainteresowania to głównie nurkowanie o każdej porze roku, a zimą narty. Uwielbia wycieczki piesze i rowerowe oraz egzotyczne podróże.

Anna Piekło – Asystentka Stomatologiczna

Asystentką stomatologiczna z wieloletnim stażem. Przebyła liczne kursy i szkolenia w zakresie higieny jamy ustnej, a także asysty przy zabiegach. Z kliniką Dentystka związana jest od samego początku. Do każdego pacjenta podchodzi z uśmiechem i życzliwością. W wolnych chwilach uwielbia czytać, gotować i jeździć na rolkach.

Justyna Skórzewska – Rejestratorka Medyczna

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Zarządzanie Kadrami.
Zajmuje sie kompleksową obsługą pacjenta i bardzo to lubi.
W pracy ceni sobie kontakt z ludźmi i miłą atmosferę.
Prywatnie lubi dobrą książkę, wycieczki rowerowe i długie spacery z ukochanym psem.

Dagmara Kucińska – Rejestratorka Medyczna

Absolwentka Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, na kierunku Zarządzanie. Ukończyła również studia podyplomowe – menedżerskie. Stara się do każdego pacjenta podchodzić indywidualnie i z należytą pomocą oraz uprzejmością. 
Praca z małymi pacjentami sprawia jej dużo radości i satysfakcji. 
Interesuję się sportem oraz uwielbia podróże.