Zespół

Edyta Andrusiewicz – Dyrektor Kliniki, Lekarz Dentysta

Jestem absolwentką wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W czasie studiów byłam członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii oraz European Association of Dental Students. Odbywałam praktyki w zarówno w Poznaniu jak i we Wrocławiu, m.in. w Poliklinice Szpitala Wojskowego we Wrocławiu w gabinecie chirurgii stomatologicznej. Po ukończeniu studiów w 2008r. podjęłam staż zawodowy w prywatnej klinice we Wrocławiu specjalizującej się w leczeniu dzieci. Od tego czasu leczenie dzieci stało się obok chirurgii moim zawodowym celem i pasją. Po ukończeniu stażu pracowałam w Klinice Stomatologii Estetycznej, gdzie podniosłam swą wiedzę i kwalifikacje w realizowaniu marzeń pacjentów o nie tylko zdrowym ale również i pięknym uśmiechu. Stale leczyłam też małych pacjentów, dlatego zainicjowałam tam metodę leczenia dzieci bez strachu i bólu w podtlenku azotu (gaz rozweselający). Jestem zwolenniczką atraumatycznego leczenia dzieci, dlatego dokładam wszelkich starań, aby wizyta u dentysty nie wywoływała u nich negatywnych skojarzeń. Opracowałam własną „drogę postępowania” z małym pacjentem, taką, aby bez traumy na przyszłość osiągnąć efekt ­ całkowite wylecznie. Poczynając od profesjonalnych, dostosowanych do wieku i rozwoju emocjonalnego dziecka wizyt adaptacyjnych, poprzez zabiegi w premedykacji farmakologicznej znoszące strach i lęk do leczenia dzieci w narkozie, kiedy jest taka konieczność i wcześniej wymienione metody okażą się nieskuteczne. Wykonuję zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej, protetyki i chirurgii a także medycyny estetycznej ­ korekta zmarszczek z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego. Jestem zwolenniczką stomatologii minimalnie inwazyjnej, posiadam wiedzę i doświadczenie w uzupełnianiu braków zębowych bez szkody i ingerencji w zęby sąsiednie. Stale podnoszę swoje kwalifikacje oraz wzbogacam wiedzę i umiejętności uczestnicząc w licznych kursach i szkoleniach. Przyjmuję również pacjentów anglojęzycznych.

Prywatnie mama dwóch chłopców Alexandra i Juliana, zainteresowania – sporty zimowe, pływanie, podróże.

Marta Ryfa – Lekarz Dentysta

Absolwentka wydziału lekarsko-stomatologicznego UM we Wrocławiu. Swoją wiedzę i umiejętności rozwijała podczas rocznych studiów we Włoszech na Universita’ degli Studi di Perugia oraz 3-miesięcznego stażu w gabinecie stomatologii estetycznej i laseroterapii -Centro Laser Denatle – Studio Dentistico Dott.Giulia Milia w Cagliari. Zajmuje się leczeniem dzieci i dorosłych kładąc nacisk na odpowiednią higienę. Szczególną radość przynosi Pani Doktor praca z małymi pacjentami- ich zadowolenie i zdrowy uśmiech to dla niej największa satysfakcja. Zainteresowania – wycieczki rowerowe i podróże.

Katarzyna Bekieszczuk – Lekarz Dentysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Podczas studiów była członkiem Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii.

W czasie stażu podyplomowego doskonaliła swoje umiejętności m.in. z estetycznej odbudowy zębów, endodoncji oraz protetyki. Podczas  pracy z małymi i dorosłymi pacjentami stawia na holistyczne podejście do pacjenta – zaczynając od higieny i prawidłowych nawyków żywieniowych, poprzez przywrócenie jamie ustnej i uzębieniu  funkcji oraz estetyki, aż po utrzymanie tego stanu na długie lata. Stale podnosi swoje umiejętności uczestnicząc w kursach, wykładach i szkoleniach. Wolne chwile spędza podróżując  oraz oglądając filmy.

Kalina Trzaska – Lekarz Dentysta

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Zajmuje się leczeniem zarówno dzieci, jak i pacjentów dorosłych. Jej pasją jest stomatologia zachowawcza, dziecięca oraz chirurgia stomatologiczna. Wszystkie zabiegi wykonuje z najwyższą starannością, dbając o to, aby wizyta przebiegła bezboleśnie i w miłej atmosferze.Stale pogłębia swoją wiedzę oraz zdobywa nowe umiejętności uczestnicząc w licznych kursach. Prywatnie miłośniczka podróży, psów i aktywnego trybu życia.

Lucyna Putyło – Lekarz Specjalista Ortodonta

Absolwentka Oddziału Stomatologii AM we Wrocławiu.
Swoje pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w szkolnym gabinecie stomatologicznym i min. to było inspiracją do rozwoju i nabywania nowych umiejętności w kierunku ortodoncji.
Specjalizację z ortodoncji odbywała w latach 1995-2000 dzięki której uzyskała niezbędną wiedzę i praktyki leczenia wad zgryzu.
W trakcie nauki zawodu jak i po uzyskaniu uprawnień lekarza ortodonty odbyła szereg szkoleń i kursów podnosząc swoje kwalifikacje.
Od 2000 r po uzyskaniu tytułu Lekarza Specjalisty Pani Doktor zajmuje się wyłącznie leczeniem ortodontycznym. Przez blisko 17 lat zdobyła szerokie doświadczenie
tak ważne w prawidłowym postawieniu diagnozy, zaplanowaniu leczenia i doborze aparatu ortodontycznego.
Prenumeruje specjalistyczne czasopisma i jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego.

„Bardzo istotne są dla mnie problemy i oczekiwania z powodu których pacjent zdecydował się odwiedzić gabinet ortodontyczny.
Staram się aby w miarę przystępny sposób przekazać informacje o występujących problemach i sposobach ich rozwiązania.
Uważam ,że pacjent powinien się z nimi zapoznać aby świadomie mógł wyrazić zgodę na leczenie ortodontyczne.” – mówi Pani Doktor.
Zwykle proponuje najlepsze rozwiązania ale potrafi też przekazać pacjentowi informacje i odpowiednio zastosować leczenie alternatywne (mniejsze koszty ,kompromisy).

Paweł Poniatowski – Lekarz Specjalista Chirurgii Twarzowo – Szczękowej

Ukończył Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w roku 2009. Odbywał specjalizację w trybie rezydenckim z Chirurgii Szczękowo – Twarzowej na oddziale klinicznym w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym na ul. Borowskiej we Wrocławiu. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo- Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Członek „European Association of Cranio Maxillofacial Surgery”. Członek CMF AO Fundation. W gabinetach stomatologicznych zajmuje się chirurgią stomatologiczną i implantologią. Główne zainteresowania zawodowe to implantologia, traumatologia części twarzowej czaszki oraz regeneracja kostna wyrostka zębodołowego szczęk. Zajmuję się również planowaniem i wykonywaniem zabiegów wykorzystując szablony implantologiczne wykorzystując technologię 3D.
www.pawelponiatowski.com

Anna Piekło – Asystentka Stomatologiczna

Asystentką stomatologiczna z wieloletnim stażem. Przebyła liczne kursy i szkolenia w zakresie higieny jamy ustnej, a także asysty przy zabiegach. Z kliniką Dentystka związana jest od samego początku. Do każdego pacjenta podchodzi z uśmiechem i życzliwością. W wolnych chwilach uwielbia czytać, gotować i jeździć na rolkach.

Małgorzata Śliwa – Rejestratorka Medyczna

Absolwentka Wyższej Szkoły Biznesu – z wykształcenia specjalista ds.zarządzania przedsiębiorstwem, z pasji projektantka wnętrz, artystyczna i kreatywna osoba otwarta na nowe doświadczenia i serdecznie nastawiona do ludzi. Chętnie pomoże naszym pacjentom małym i dużym w pierwszym kontakcie z naszym gabinetem.

Dagmara Czarnik – Rejestratorka Medyczna

Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, na kierunku Zarządzanie. Ukończyła również studia podyplomowe – Kadry i płace. Stara się do każdego pacjenta podchodzić indywidualnie i z należytą pomocą oraz uprzejmością. W pracy ceni sobie kontakt z ludźmi i miłą atmosferę.
Prywatnie lubi dobrą książkę, wycieczki rowerowe oraz uwielbia podróżować.